Przejdź do treści

LECZENIE DZIĄSEŁ


PERIODONTOLOGIA
DZIĄSŁA SĄ RÓWNIE WAŻNE
JAK ZĘBY

Pamiętaj o tym podczas dbania o swoją jamę ustną.


Nie lekceważ ich

Już od małego w szkole uczą nas, jak prawidłowo dbać o zęby i je szczotkować. A co z dziąsłami
Dziąsła i kości (mające wspólną nazwę: przyzębie) otaczają zęby, dlatego nie wolno o nich zapominać. Nie lekceważ więc krwawienia z dziąseł czy bólu podczas szczotkowania. O prawidłowy stan przyzębia dba periodontologia.
periodontologia

JAK

WYGLĄDA?

W naszym gabinecie dentystycznym z Będzina walczymy z takimi problemami z dziedziny periodontologii jak: próchnica, nieprawidłowo umieszczone wypełnienie na powierzchni stycznej, nieprawidłowo skonstruowane lub umieszczone uzupełnienie protetyczne (albo jego całkowity brak0, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienia dziąseł, rozchwiane zęby, przemieszczanie się zębów, pojawienie się szpar między zębami, odsłonięcie szyjek zębowych, wydłużanie się koron zębów, stany zapalne kości, paradontoza ostatecznie skutkująca wypadaniem zębów i obniżeniem odporności.
SKUTECZNE

SPOSOBY

Jakimi metodami eliminujemy wspomniane choroby? Są to m.in.: zabiegi profilaktyczno-higieniczne (skaling naddziąsłowego oraz poddziąsłowy), kiretaż zamknięty (chirurgiczny zabieg mający na celu oczyszczenie kieszonki przyzębnej z resztek, które powoduje stan zapalny), kiretaż otwarty (zabieg przeprowadzany przy głębszych kieszonkach przyzębnych), szynowanie (wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, w których rozchwianie zębów postępuje coraz bardziej i utrudnia codzienne funkcjonowanie) oraz odnowa szkodliwie zmienionych kieszonek dziąsłowych.

INDYWIDUALNY

TOK LECZENIA

Twój rodzaj i poziom dolegliwości nie może być traktowany jak każdy inny, dlatego dopiero po zbadaniu sytuacji dopasujemy indywidualny plan leczenia. W tym celu określimy głębokość kieszeni przyzębnych i zrobimy zdjęcia RTG, które jednoznacznie określą stan Twoich kości i dziąseł. Nie martw się – to nie boli!
Umów się do nas już dziś

Zapraszamy do kontaktu także wtedy, jeśli masz jakieś pytania przed wizytą. Z chęcią na nie odpowiemy.
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2019 DENTAL-WIT
DENTAL-WIT
ul. 11 Listopada 16
42-500 Będzin
 

Wróć do spisu treści